Uwaga rusza zbiórka kawy, herbaty i cukru dla bezdomnych!!!

W naszej szkole dzieje się wiele! Wychodzimy naprzeciw zmianom zachodzącym w otaczającym nas środowisku, dbamy o nasz wspólny świat, a tym samym o nas samych. Z właśnie takich pobudek Pani Izabella Tabor zgłosiła naszą szkołę do projektu “Gotuj się na zmian”. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu zero waste już od najmłodszych lat. Niestety marnowanie żywności to w dzisiejszych czasach olbrzymi problem. Co roku 1/3 produkowanego jedzenia (to jest aż 1,3 miliarda ton!) trafia na śmietnik! W szkole odbędzie się szereg akcji i działań w ramach tego przedsięwzięcia. Pierwszym z nich jest działanie konkursowe “Świętujemy, że nie marnujemy”.

Samorząd Szkolny również pragnie pomóc w działaniach i organizuje wraz z Panią Izabellą Tabor zbiórkę kawy, herbaty i cukru dla bezdomnych. Bez znaczenia jest to, czy będzie to herbata owocowa, czarna czy ziołowa. Najważniejsze jest to, że pomoże ona ogrzać ciepłym kubkiem zmarznięte dłonie osób bezdomnych.

Zebrane produkty zostaną przekazane streetworkerom Caritas.

Przyłącz się i Ty!

Podarujmy im razem trochę ciepła!

Zbiórka trwa do 10 listopada.

Liczymy na Was!

Organizatorzy zbiórki kawy i herbaty dla bezdomnych:

  1. Izabella Tabor
  2. Klaudia Kasprzak
  3. Samorząd Uczniowski