Dzień Nauczyciela to święto, w którym uczniowie mają okazję podziękować nauczycielom
 za pracę i trud wkładany w ich wykształcenie.

13 października 2021roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem uczniów klas ósmych. Po części oficjalnej, odśpiewaniu hymnu państwowego, pan dyrektor Leszek Pożyczka w swoim przemówieniu nawiązał do historii tego ważnego święta. Tym samym upamiętnił rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Pan dyrektor Leszek Pożyczka i pani wicedyrektor Beata Baryłka wręczyli nagrody uznaniowe dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej,  składając tym samym podziękowania za dotychczasowy wkład pracy. Życzyli nauczycielom zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Następnie zabrała głos pani Edyta Mąkosa – przedstawicielka Rady Rodziców, która również podziękowała nauczycielom oraz Dyrekcji Szkoły za trud wkładany w wychowanie dzieci, młodzieży i w wyrazie wdzięczności wręczyła kwiaty na ręce Dyrekcji.  Największą przyjemność sprawiły życzenia  od Samorządu Uczniowskiego – młodzieży, która dostrzega wysiłek jaki nauczyciele wkładają w zapewnienie poczucia bezpieczeństwa ludzi młodych, za okazywane zrozumienie, serce i pasję, bez której zawód nauczyciela nie mógłby istnieć.

W tym szczególnym dniu wszystkim nauczycielom życzymy, aby kreatywna i twórcza postawa znalazła uznanie w oczach dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim była satysfakcją  dla własnego rozwoju zawodowego!

Tekst: Małgorzata Rochowska

Fotorelacja: Kamila Rozwadowska