Stroiki, szopki bożonarodzeniowe, pierniki i kartki świąteczne – rodzinne święta

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły, jak co roku na lekcjach techniki, plastyki i religii pod kierunkiem nauczycieli wykonali prace nawiązujące do tradycji związanych  z przyjściem na świat  Syna Bożego –  Jezusa. W tym roku przygotowania do przeżycia Świąt mają charakter bardzo rodzinny, co również odnosi się do wykonanych przez uczniów prac. Przy ich powstaniu  brali udział inni  członkowie rodziny.  I tak powstały rodzinne: stroiki,  szopki bożonarodzeniowe, wytwory kulinarne i prace plastyczne.

Kilka wybranych prac:

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna  swego Jednorodzonego   dał, aby każdy,  kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne”.  (J3,16)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy Bóg chce nam powiedzieć, jak bardzo nas kocha. Z miłości zsyła na ziemię Miłość, która może sprawić, że żyjąc tą Miłością spowodujesz  Boże Narodzenie w sercu swoim i  swoich bliskich.

Pamiętaj, że

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Takiego Bożego Narodzenia życzmy sobie wzajemnie