Wielki sukces – DEBIUT LITERACKI naszej uczennicy – MATYLDY WILKOWSKIEJ

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 7a – Matylda Wilkowska, która w ubiegłym roku szkolnym uzyskała tytuł laureata 4 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych
„Popisz się talentem 2020”

dziś odebrała z rąk pana Dyrektora swoją debiutancką książkę. Ze względu  na obecną sytuację była to bardzo kameralna, ale przepełniona dumą i radością z powodu sukcesu uroczystość, w zaciszu „klasowego ogniska”.

Publikacja jest zbiorem opowiadań pt. „Zwierzaki mają głos”, w którym znajduje się napisana przez Matyldę w ramach konkursu praca. Książka zawiera wybrane przez jurorów i opatrzone ślicznymi ilustracjami opowiadania wszystkich 30 laureatów. Warto dodać, że wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, chociażby ze względu na ilość prac – a było ich aż 3000.

W liście gratulacyjnym, nadesłanym przez organizatorów (Nową Erę) czytamy:

„teksty zachwycił nas sprawnością literacką, humorem i mądrością”

A najlepszym dowodem na to jest wyrażone wielkimi brawami uznanie  kolegów i koleżanek z klasy, którzy  z wielką uwagą, zachwytem i ogromnym zaciekawieniem wysłuchali opowiadania Matyldy.

Matyldzie i p. Dorocie Nowak (opiekunowi konkursowemu)

serdecznie GRATULUJEMY  i oczywiście zachęcamy wszystkich do zapoznania się
z opowiadaniem, które w książkowym wydaniu jest już dostępne w bibliotece szkolnej.