29 września 2020 roku odbył się w naszej szkole
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Swoją gotowość do udziału w tej szkolnej akcji zgłosiły klasy:
0a, 0b, 1a, 1b, 2a, 2b, 4a, 5a, 5b, 6a, 6b.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom,
wychowawcom i tym którzy postanowili uczcić to święto.
Nasze działanie miało na celu promocję książek i samej idei głośnego czytania.

W tym roku szkolnym czytaliśmy:
klasa 0A czytała „Gang Fajniaków”: chmurkę Celinkę, słońce Sonię, kroplę Ksenię, drzewo Dobromira, smoga Stefka, fokę Franię, jarzębinowy listek Julkę, pieska Piotrusia, dębowego listka Dyzia i ważkę Wiolę.
Klasa 0B „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Klasa 1A „Legendy polskie”, „Wars i Sawa”, „Jaś i Małgosia”.
Klasa 1B „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i wiersze Juliana Tuwima
Klasa 2A „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki”  – czytanie połączone z zajęciami przyrodniczymi o warzywach i owocach. Czytaliśmy wierszyki o wesołych warzywach
Klasa 2B „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Anię z Zielonego Wzgórza” i „Przygody Kuby Pieniążka”.
Klasa 4a „Gorzką czekoladę i inne opowiadania”.
Klasa 5A
„Jak po lodzie”, „Babcocha”, „Mikołajek”, „Czerwone krzesło”, „Kubuś Puchatek”, „Opowieści z Narnii”, „O psie, który jeździł koleją”, Dziennik Cwaniaczka”, „Plastusiowy pamiętnik”, Harry Potter i komnata tajemnic”, „Skrzynia władcy piorunów”.
Klasa 5B „Przygody Tomka Sawyera”, „Bolek i Lolek”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Zaopiekuj się mną”, „Harry Potter i Zakon feniksa”.
Klasa 6A
„Złodziejka książek”, „Koralina”, „Tajemniczy ogród”.
Klasa 6B
„Poczwarka”, „Morderstwo w Orient Expressie”, Akademia pana Kleksa”, „Harry Potter i Insignia Śmierci”, „Harry Potter i Książę Półkrwi”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony
z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
 Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej,
autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Warto i trzeba czytać dzieciom!
Tej zasady się trzymamy
i codziennie głośno czytamy!

Poniżej przedstawiamy fotorelację: