Uczennica klasy 6a Matylda Wilkowska została laureatem

4 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych
„Popisz się talentem 2020”

Jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz), Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury)  rozpatrywało ponad 3000 nadesłanych prac w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I–IV i klasy V–VIII. W każdej z tych kategorii wyłoniono 15 zwycięskich opowiadań (czyli łącznie 30).

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania 30 laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces. A nasza szkoła otrzymała  certyfikat „Szkoła wspierająca talenty”.

Opiekun konkursowy – p. Dorota Nowak