„Jesteśmy już uczniami…”
Dnia 31 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. O godzinie 16.30 do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach werbli wkroczyli dostojnie, w pełnej gali uczniowie klas pierwszych, których gromkimi brawami powitali zaproszeni goście: Pani Beata Oparcik – Przedstawicielka PKO BP z Radomia, Pan Leszek Pożyczka – Dyrektor Szkoły, Pani Beata Baryłka – Wicedyrektor Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Po oficjalnym powitaniu przez Samorząd Uczniowski rozległy się pierwsze dźwięki „Poloneza z filmu Pan Tadeusz” – Wojciecha Kilara. Dzieci dostojnie kroczyły w rytm melodii. Zaprezentowały różne przejścia parami, czwórkami, po kole oraz tunel. Po tak dostojnym tańcu przyszedł czas na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Kozik i Pani Anny Suchowskiej, na który składały się wiersze i piosenki o szkole, o zasadach zachowania się w szkole i w drodze do szkoły, o koleżeństwie, poszanowaniu książek i przyrody oraz o systematycznym oszczędzaniu. Mali artyści stanęli na wysokości zadania i pokazali na co ich stać. Ich występy wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły głośne i długie brawa. Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystej przysiędze Pan Dyrektor Leszek Pożyczka i Pani Wicedyrektor Beata Baryłka dokonali pasowania „małych bohaterów dnia ” na uczniów naszej szkoły. Dzieci na dowód pasowania otrzymały od swoich pań pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców upominki. Niespodzianką były także prezenty od PKO Banku Polskiego, które wręczyła dzieciom Przedstawicielka PKO BP Pani Beata Oparcik. Natomiast uczniowie klas trzecich wręczyli pierwszoklasistom zakładki do książki. Na zakończenie uroczystości zabrał głos Pan Dyrektor, który podziękował  dzieciom za piękny występ i życzył im samych szóstek, piątek i dużo sukcesów w nowym roku szkolnym. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych pierwszoklasistów. Uroczystość przebiegła w podniosłej, a zarazem sympatycznej atmosferze, a uczniowie klas pierwszych godnie przystąpili  do grona uczniów naszej szkoły. Wszystkie zadania wykonali znakomicie!

Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania, a ich Rodzicom i Wychowawcom zadowolenia, satysfakcji i dobrych owoców swojej codziennej pracy!