Dzień Chłopaka jest świętem obchodzonym co roku 30 września. Tego dnia dziewczynki składają swoim kolegom życzenia, w szkole już kolejny raz odbył się kiermasz, a każda klasa organizuje wraz z wychowawcą gry, zabawy lub wyjścia.

W tym roku klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami- p. Kamilą Rozwadowską i p. Małgorzatą Gawor odwiedziły wyjątkowe miejsce. Nie sposób wymienić w jednym zdaniu atrakcji, jakie czekały na uczniów naszej szkoły. Mowa o Ranczu „San Maryno”. Bujna zieleń, przepiękne ogrody, krzewowy labirynt, kwieciste alejki, stadnina koni sportowych, boisko sportowe, namiot tippi- wszystko to było do dyspozycji uczniów.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, który liczy ponad 5 hektarów. Niewątpliwie, jedną z największych atrakcji dla dzieci, były konie. Słuchaliśmy z zaciekawieniem, jak trenują, czym się wyróżniają, jak długo żyją, a nawet, że odchodzą na zasłużoną emeryturę. To była ciekawa lekcja. Następnie czekało na nas ognisko. Posileni i pełni energii mogliśmy kontynuować nasze świętowanie. Dzień Chłopaka był dobrą okazją do integracji zespołów klasowych oraz wspólnego spędzenia czasu. Tak więc czekało nas przeciąganie liny, układanie wyrazów, tańce na gazetach, wojna na papierowe kulki oraz  zabawa, podczas której tylko my wiemy, ile nabiegał się pies Azor.  Wszystko zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem, a chłopcy dostali od koleżanek drobne upominki wraz z życzeniami.

To był wyjątkowy dzień, aktywnie i ciekawie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze będzie okazja odwiedzić Ranczo, na którym tak miło nas przyjęto. A wszystkim chłopcom składamy raz jeszcze najlepsze życzenia.