Dokarmianie ptaków

podsumowanie akcji klas młodszych

W grudniu rozpoczęliśmy w szkole akcję „Okruszek dla ptaka nieboraka”. Gromadziliśmy karmę. Odnowiliśmy karmiki. Uczyliśmy się też o ptakach zimujących w Polsce. Oglądaliśmy filmy i albumy, słuchaliśmy bajek i opowiadań o ptakach. Na zajęciach plastyczno-technicznych wykonywaliśmy ciekawe prace. Układaliśmy również opowiadania, rymowanki krótkie wierszyki o ptakach. Przyłączyliśmy się też do konkursu organizowanego przez Kozienicki Park Krajobrazowy pod hasłem „Szkolny karmnik – zima 2012/2013”. Zwieńczeniem naszych działań był wspólnie wykonany album.

A tak wyglądały nasze działania:

Karma dla ptaków

Wykonywanie karmidełek

Dokarmianie ptaków

Prace dzieci

Przygotowaliśmy też apel szkolny pt.: „Zimowe spotkanie”. Podczas apelu nowi członkowie SK LOP złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pani wicedyrektor – Beaty Baryłki i honorowego gościa, którym była pani Elżbieta Molenda - prezes Zarządu Okręgowego LOP w Radomiu. Uczniowie otrzymali legitymacje i drobne upominki w postaci zakładek i folderów z drzewami.

Przygotowała:

Anna Suchowska