Przewodniczący: Łucja Leszczyńska, kl. 8b

P. Klaudia Kasprzak

P. Krzysztof Malczewski

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Każdego roku w naszej szkole odbywają się demokratyczne wybory, w których uczniowie wybierają zarząd samorządu uczniowskiego i opiekunów. Osoby te mają być reprezentantami społeczności uczniowskiej. Szkoła może kształtować nawyk głosowania i promować aktywną postawę obywatelską wśród dzieci i młodzieży. Nawyku podejmowania aktywności wyborczej można uczyć się już w szkole. To pierwsze demokratyczne doświadczenie młodych ludzi w małych społecznościach szkolnych buduje w nich przekonanie, że akt głosowania i ich jednostkowy głos ma znaczenie – przekłada się bowiem na realne zmiany w szkole np. we władzach ich samorządu uczniowskiego.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Przewodniczącą Komisji Wyborczej była p. Edyta Wiosna, pozostałymi członkami: Paulina Lewandowska kl. 8 A, Alicja Bogatek kl. 8 A, Olga Marchewka kl. 8 A i Julia Sar kl. 8 A.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Do Samorządu Szkolnego kandydowali:

– JANIK  JAKUB    KL. VII A

– KOŁACZ  PIOTR   KL. VIII  A

– LESZCZYŃSKA  ŁUCJA  KL. VIII  B

– SUKIENNIK  PRZEMYSŁAW  KL. VIII A

– WITKOWSKI  KAROL  KL. VI A

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Łucja Leszczyńska, która zdobyła 35% głosów poparcia głosujących;

Zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Przemysław Sukiennik, który zdobył 28% głosów poparcia głosujących;

Skarbnikiem Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Piotr Kołacz, która zdobył 19% głosów poparcia głosujących.

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Debata kandydatów do samorządu szkolnego

W piątek tj. 20 września 2019 roku odbyła się w naszej szkole debata kandydatów do samorządu szkolnego z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Swój program przedstawiło 5 kandydatów: Łucja Leszczyńska, Przemysław Sukiennik, Karol Witkowski, Piotr Kołacz, Jakub Janik. Odpowiadali oni również na pytania zgromadzonej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do oddawania głosów w najbliższy poniedziałek.

Przewodniczący: Krzysztof Mąkosa, kl. 8

Zastępca: Zuzanna Kopyt, kl. 3ga