Aktualności 2019/2020

Witamy w zakładce SK SKO
rok szkolny 2019/2020

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolnych Kas Oszczędności  Banku PKO SA w 2013 roku.
Jest to program edukacji finansowej przeznaczony dla uczniów w wieku od 5 do 13 lat.

W serwisie SKO dziecko uczy się:

• Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania;
  • Korzystania z usług bankowości internetowej pod opieka dorosłych.
    Dla wszystkich członków dostępny jest internetowy serwis

Szkolnymi opiekunkami są:

Anna Suchowska, Agnieszka Chrzanowska
Współpraca: Paulina Szwarc – Szczepanik, Anna Kozik, Justyna Fliszkiewicz

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga:

Ciekawe spotkanie

W październiku  odwiedziła naszą szkołę Przedstawicielka PKO BP
z Radomia – Pani Beata Oparcik,  która przeprowadziła zajęcia z zakresu bankowości w klasach pierwszych i drugich.  Na zajęciach uczniowie poznawali pieniądze, dowiedzieli się – co to jest bank i skąd się biorą pieniądze, co to jest oszczędzanie i po co warto oszczędzać. Rozwiązywały też zagadki i rebusy – poprawne odpowiedzi były nagradzane kolorowymi gadżetami z logo SKO. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy upominek w postaci: ołówków, długopisów, zeszytów, naklejek i opasek odblaskowych.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz pogłębiły ich wiedzę z zakresu bankowości.

Dziękujemy za miłe spotkanie i interesujące zajęcia.

Październik Miesiącem Oszczędności

W październiku nadal skupiliśmy się na promowaniu SKO. Odbyły się pogadanki o oszczędzaniu pieniędzy i nie tylko. Pojawiły się nowe gazetki
i ulotki oraz kąciki „ciekawej książki” o przygodach Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki. Na zajęciach komputerowych uczniowie odwiedzali naszego bloga.

Kiermasz z okazji Dnia Chłopaka

W piątek 27 września i w poniedziałek 30 września 2019 r. aktyw SKO zorganizował kiermasz z okazji Dnia Chłopaka. Można na nim było kupić kolorowe balony, lizaki i piernikowe serduszka dla najsympatyczniejszego chłopaka w klasie.
Kiermasz był świetną okazją do promocji SKO.

Zarobione pieniądze zasilą szkolne konto SKO i będą przeznaczone na nagrody w konkursach SKO.

Akcja promocyjna

We wrześniu trwała akcja promocyjna SKO. Aktyw SKO zachęcał uczniów naszej szkoły  do zapisywania się do SKO i głosowania na nasz  szkolny blog SKO. Na korytarzach pojawiły się gazetki, plakaty promujące SKO i  ulotki. Dla rodziców zorganizowane zostały spotkania
z przedstawicielami banku.

Nasza Szkolna Kasa Oszczędności nagrodzona!!!!!!!!

W sierpniu zakończył się Ogólnopolski Konkurs „Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli”
Miło nam poinformować, że nasze SKO znalazło się wśród laureatów tego konkursu.
Zostaliśmy uhonorowani nagrodą
III stopnia
wygraliśmy 1000 zł!!!!
Opiekun SKO otrzymał już kolejny raz brązową odznakę.

Gratulujemy!!!!
To już kolejna nagroda w tym konkursie.
Dziękujemy Komisji Konkursowej za docenienie naszych działań.

To jest nasza kronika, która zawiera nasze działania w roku szkolnym 2018/2019