„Czytając książki „Poznaję świat i kropka!”

22 listopada 2019 roku odbyła się coroczna akcja czytelnicza pod hasłem: „Czytając książki „Poznaję świat i kropka” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: p. Leszek Pożyczka – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, p. Beata Baryłka – Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, p. Agnieszka Hajdukiewicz – Dyrektor Banku PKO BP, p. Teresa Kozera – Lekarz Stomatolog.  

Spotkanie rozpoczęło się piosenką w wykonaniu Julii Walczak – uczennicy kl. 5b, a następnie uczniowie klas 2a i 2b pod kierunkiem p. Moniki Wilczyńskiej i p. Ewy Mąkosy wystawili przedstawienie, wprowadzające zebranych w tematykę czytanego tekstu. Dzieci zaprezentowały cykl książek o Kropeczce – głównej bohaterce książek „Poznaję świat i Kropka!”. Tematyka czytania została powiązana z dbałością o zdrowie. Uczniowie klas 0-3 dowiedzieli się, dlaczego bolą zęby, skąd się biorą w nich ubytki i jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na wszystkie pytaniazebranych, odpowiedzi cierpliwie udzielała pani Teresa Kozera, stomatolog, która na co dzień pracuje z najmłodszymi. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania „U dentystki” w wykonaniu zaproszonych gości i wychowawców klas 3a i 3b.

Na zakończenie spotkania każda klasa udzielała odpowiedzi na zagadki, a w nagrodę otrzymała zdrowy poczęstunek – marchewki. Pan Dyrektor wręczył także  nagrody w konkursie na hasło reklamowe promujące bibliotekę szkolną, a p. Dyrektor Banku PKO BP wręczyła karty do osobistych kont dla nowych SKO-wiczów.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z literaturą, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń wszystkim zebranym.