Spotkanie z książką
w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz akcji
„Mądra Szkoła czyta Dzieciom”

28 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Natolinie zostało zorganizowane spotkanie propagujące czytelnictwo wśród uczniów klas 0 -3. Zapoczątkowaliśmy w ten sposób akcję „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom”.
Udział w spotkaniu wzięli zaproszeni goście: pani Kierownik Referatu Edukacji - Emilia Romanowska, panie dyrektor Anna Ostrowska i Beata Baryłka, Ksiądz Proboszcz Dariusz Olender, pani doktor Ewa Czerwińska, Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: aspirant Kamila Adamska i aspirant Paweł Lenarcik, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej pan Konrad Neska oraz Sołtys Wsi Natolin  pan Wojciech Telus.
Dzieci mogły wysłuchać wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, które wzorcowo zaprezentowali zaproszeni goście. Czytanie bajek było poprzedzane odpowiednimi wierszykami na temat poszanowania książek i ich roli w życiu każdego ucznia. Wierszyki przedstawili uczniowie klasy IIa i IIIa. Natomiast uczniowie kl. Oa zaprezentowali nam wiersz pt. „Książka”, w którym to zostały wyrażone prośby książki.
Wspólne spotkanie, czytanie książki oraz zabawa były wspaniałą okazją do nawiązania kontaktów, poznania przedstawicieli różnych zawodów, którzy także dbają o zainteresowanie najmłodszych czytaniem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełnej życzliwości i uśmiechu.
Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs „Baśniowa Kraina Juliana Tuwima”, który ogłoszono w związku z Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Gratulujemy kreatywności!

I miejsce Hanna Jaworska kl. 3b
Julia Sar kl.3a
II miejsce Miłosz Kosterna kl. 1b
Karolina Czerwińska kl.1c