Z życia biblioteki szkolnej

Nowości w naszej bibliotece

"PROMUJEMY CZYTANIE"

Zakończył się kolejny etap projektu "Promujemy czytanie".  Uczniowie PSP i PG pod czujnym okiem nauczycieli informatyki: p. Marzeny Kamińskiej i p. Iwony Syty wykonali prezentacje multimedialne "Z wizytą w Oblęgorku". Wszystkie prezentacje zostały wykonane precyzyjnie, jednak  na wyróżnienie zasłużyły prace zespołów: Błażeja Domagały, Igora Kiliana i Jakuba Mroczka, a także Wiktorii Serafin, Pauliny Lewandowskiej i Przemysława Sukiennika.
    Gratulujemy!!!
     Trwają już przygotowania do kolejnych działań  w ramach projektu „Promujemy czytanie". Za nami już  I etap Konkursu Głośnego Czytania. Klasy przygotowują także wystąpienie do Booktalkingu, a  także inscenizacji  powieści Henryka Sienkiewicza.

Prezentacja PSP

Prezentacja PG

Kamishibai w szkolnej bibliotece.

We wtorek 04 kwietnia 2017r. miło nam było gościć w naszej szkole panią Agnieszkę Krzyczkowską- pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu.
    Podczas czterech spotkań z uczniami klas 1-3 pani Agnieszka zapoznała dzieci z nową formą promocji czytelnictwa – kamishibai – czyli teatrem obrazkowym.
    Uczniowie wysłuchali japońskiej opowieści pt.: „Szukając Marudka” autorstwa Kamiko Yamamoto. Mali podopieczni wspaniale uczestniczyli w zajęciach, prowadzili żywą dyskusję, z dużym zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
    Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że niebawem ponownie
    spotkamy się w bibliotece.

fotorelacja

Finał Konkursu Pięknego Czytania

30 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się II etap Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum przeczytali fragmenty współczesnych powieści dla dzieci i młodzieży. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel bibliotekarz, polonista oceniali wystąpienia uczniów. więcej

Cała Polska Czyta Dzieciom

23 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie miłośników czytania dzieciom. Tym razem tematem przewodnim było „Czytanie łączy pokolenia”. Do czytania wierszy Juliana Tuwima zaprosiliśmy: Panią Dyrektor - Beatę Baryłkę, Pana Wicedyrektora - Leszka Pożyczkę, Sekretarza Gminy Jedlnia-Letnisko - Panią Emilię Romanowską, rodziców naszych uczniów: Panią Ewę Czerwińską, Panią Emilię Kubę i Pana Sebastiana Rajchel oraz babcię Iwa – Panią Emilię i babcię Franciszkę z DPS. Dla uświetnienia imprezy i rozwinięcia więzi międzypokoleniowej do udziału w uroczystości zaprosiliśmy również seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem” w Radomiu oraz chętnych rodziców i dziadków dzieci, uczących się w oddziałach przedszkolnych.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik w naszej bibliotece tradycyjnie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycyjnie w październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzania naszej szkolnej biblioteki i do udziału we wszystkich proponowanych działaniach. Czekają:

• Dla aktywnych - konkursy z nagrodami,
    • Dla łasuchów - słodkie upominki dla aktywnych czytelników,
    • Dla bibliofilów - akcja „Oceń książkę”,
    • Dla kochliwych - „Randka w ciemno z… książką”,
    • Dla prymusów - wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza;
      Przyjdź, sprawdź, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

„Promujemy czytanie”

Od września w bibliotece szkolnej realizujemy projekt „Promujemy czytanie” we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Projekt ten zaplanowany jest na cały rok szkolny 2016/2017.
      W ramach tego programu uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum uczestniczą w różnych działaniach mających na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów.
      W bibliotece szkolnej została już zrealizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza w związku z setną rocznicą jego śmierci. Uczennice znalazły i wydrukowały ciekawostki związane z życiem pisarza, kalendarium jego twórczości, zaprezentowały też dostępne w bibliotece szkolnej i przyniesione z biblioteczek domowych książki tego autora.
      W ramach projektu została również zorganizowana akcja „Oceń książkę”. Jej celem jest promowanie ciekawej literatury, zachęcenie do czytania oraz poznanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Uczennice przygotowały tablicę, która zawiera listę ciekawych tytułów książek (osobno dla szkoły podstawowej, osobno dla gimnazjum). Uczniowie po przeczytaniu książki oceniają ją. Ranking książek zostanie zakończony w maju 2017 roku, a w czerwcu zostanie ogłoszony bestseller.
      Uczniowie wykonali także plakaty promujące czytelnictwo i piktogramy zachęcające do czytania książek, które zostały rozwieszone w różnych miejscach w szkole.
      W dalszym etapie na uczniów czekają również: inscenizacje fragmentów książek Henryka Sienkiewicza, prezentacje multimedialne, albumy oraz konkursy. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników (materiałów edukacyjnych) uczniom klas I –III SP

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników (materiałów edukacyjnych) uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Natolinie