Aktualności 2018/2019

Witamy w zakładce Oddziału Przedszkolnego


Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

28 maja 2019r.


Laurka dla Mamy

24 maja 2019r.


Święto Polskiej Niezapominajki

15 maja 2019r.

Dzień Niezapominajki to jeszcze jedna wspaniała okazja, aby rozwijać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej nas przyrody oraz do drugiego człowieka . Niezapominajka – to symbol pięknej polskiej przyrody. Stworzone przez dzieci prace plastyczne  z łąką niezapominajek zawisły  na tablicy ekspozycyjnej, gdzie stały się pięknym elementem dekoracji.


Żegnamy zimę – witamy wiosnę

21 marca 2019r.

Tego dnia zgodnie z tradycją dzieci żegnały zimę i witały wyczekiwaną wiosnę. Młodsza społeczność szkoły wyruszyła w pochodzie z Marzanną, by odpędzić tegoroczną mroźną zimę. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami przepędzały zimę. Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wkrótce zawita  upragniona wiosna.


Sukcesy naszych maluchów

11 marca 2019r.

W dniu 8 marca 2019 r. uczniowie klasy 0a reprezentowali naszą szkołę w etapie regionalnym XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni 
i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, który odbył się w MDK-u w Radomiu. Wyłonieni w etapie szkolnym uczniowie zeróweczki: Melania Walczak, Emilia Chrząszcz, Patryk Krawczyk i Wiktor Kutera, z lekką tremą zaprezentowalii się w kategoriach: poezja i pieśń. Wielki sukces odniosła nasza uczennica – Melania Walczak. Piosenką pt. „Co to jest Niepodległość” – zdobyła III miejsce. Natomiast Patryk Krawczyk uzyskał wyróżnienie za recytację wiersza „Taki kraj”.

III miejsce Melania Walczak

Zdjęcie 1 z 12


Wszystko dla dziewczyn

6 marca 2019r.

Podczas imprezy z okazji w Sali Zabaw „Cztery Słonie”  zapewniono uczestnikom dużo ciekawych atrakcji. Dzieci wzięły udział w wiosennym warsztacie kreatywnym. Samodzielnie wykonały oryginalne musujące kule  o cudownym zapachu. Chłopców i dziewczynki zapoznano z podstawowymi zasadami savoir-vivre, które powinien znać każdy dżentelmen i każda dama. Był czas na zabawę z chustą animacyjną. Nie zabrakło też szaleństw na konstrukcjach         i doskonalenia  sprawności na mini siłowni.  To był  bardzo radosny dzień.


Mali patrioci

21 lutego 2019r.

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się eliminacje do Diecezjalnego Konkursu Patriotycznego pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”.
W eliminacjach wzięli także udział uczniowie oddziału przedszkolnego Oa. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do występu. Z lekką tremą dzieci wystąpiły przed Komisją Konkursową i… udało się! Do kolejnego etapu przeszli:

I miejsce – Emilia Chrząszcz kl. Oa

II miejsce – Patryk Krawczyk Oa

III miejsce – Wiktor Kutera Oa

!!! Gratulujemy !!!


 

Zabawa karnawałowa

19 lutego 2019r.    

W tym roku zabawa karnawałowa odbyła się w  Studiu Edukacji Artystycznej w Radomiu. W Sali Zabaw „Cztery Słonie” dzieci odtańczyły szalone tańce, a pozostałą energię wykorzystały na konstrukcji ze zjeżdżalni, torze przeszkód, trampolinie i linowych huśtawkach. Atrakcją balu była możliwość malowania twarzy. Barwne motywy namalowane na policzku, nosie lub czole cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z karnawałowej imprezy dzieci wychodziły roześmiane, z  fantazyjnymi, kolorowymi balonami. Zabawa była doskonała!!!


Walentynki

14 lutego 2019r.

 

Walentynki były dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości  i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, rozmawiały o miłości i przyjaźni, mówiły miłe słowa swoim kolegom i koleżankom, zdobiły walentynkowe serduszka. Wychodząc ze szkoły dzieci zabierały własnoręcznie wykonane walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

 


Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

12 lutego 2019r.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu odwiedzili naszą szkołę w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” i przekazali dzieciom specjalne zestawy, w skład których wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszki, opaski odblaskowej oraz opaski LED. W ramach akcji dzieci  poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały prezentację multimedialną oraz aktywnie włączyły się w dyskusję. Dowiedziały się wielu rzeczy o bezpiecznym zachowaniu na drodze,  m.in. o chodzeniu lewą stroną drogi, uważnym przechodzeniu przez przejście dla pieszych oraz noszeniu elementów odblaskowych. Celem akcji jest wzrost świadomości dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, który przyczyni się do spadku liczby wypadków drogowych.

   


Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2019r.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły.  Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze. W udekorowanej sali oddziału przedszkolnego dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami i przedstawiły specjalny program artystyczny dla zaproszonych gości. Kochani seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, tańce i piosenki. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.  W ten sposób dzieci mogły podziękować za miłość i trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wnuczęta obdarowywały swoich „dziadków”  buziakami oraz własnoręcznie zrobionymi laurkami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, dumy, wzruszeń i radości. Frekwencja  dopisała. To kolejny dowód na to, jak ważne dla seniorów są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 


Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka

11 stycznia 2019r.

   

Dzieci przygotowywały laurki dla Babci i Dziadka. Starannie dobierały i naklejały gotowe elementy papieru kolorowego stosując się do wskazówek nauczyciela.

 

Dokarmiamy ptaki

08 stycznia 2019r.

dokarmiamy ptaki

Jak co roku podczas zimy prowadzimy w oddziałach przedszkolnych akcję dokarmiania ptaków. Dzieciom sprawia ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść. Chętnie przyniosły  do „kącika przyrody”  pokarm dla skrzydlatych przyjaciół.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Do karmnika dzieci codziennie wsypują świeżą,zimową karmę, bogatą   w ziarna zbóż,          nasiona słonecznika       i drobno posiekane orzechy.  Na gałęziach   drzew zawiesiliśmy  kulę           i dzwonek zbożowy      dla dzikich ptaków.
 

Wigilia klasowa

21 grudnia 2018r.

              

Od rana panował świąteczny nastrój. Zostały przygotowane stoły z białymi obrusami, z serwetkami i świątecznymi stroikami. Na udekorowanych stołach rozłożono domowe ciasta, słodycze, soki i owoce. Po omówieniu tradycji Bożego Narodzenia, podzieleniu się opłatkiem  i złożeniu świątecznych życzeń wszyscy zasiedli do stołów. Dzieci z apetytem zjadały smakołyki przygotowane przez rodziców. Po poczęstunku śpiewaliśmy kolędy. W miłym nastroju obejrzeliśmy szkolne  jasełka.  Wspólna uroczystość nie tylko utrwaliła znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmocniła bliskie i serdeczne relacje między dziećmi. Ten dzień różnił się od innych,  radośnie rozpoczęliśmy przerwę świąteczną.


Mikołajkowa wycieczka do Fabryki bombek

07 grudnia 2018r.

  

Fabrykę bombek DAMIX w Radomiu odwiedziło 36 dzieci. 

Wszyscy mogli z bliska  zobaczyć  proces powstawania ozdób choinkowych, od tworzenia różnorodnych kształtów ze szkła, po końcowe dekorowanie.  Dzieci dowiedziały się  i zobaczyły,  jaką pracę trzeba wykonać by ze szklanej rurki powstała bombka, na czym polega proces srebrzenia oraz poznały różne techniki  dekoracji. Bombki miały różne kształty, np. bałwanka, choinki, łabędzia.

  

Dzieci były pod wrażeniem różnorodności kolorowych dekoracji. Na koniec zwiedzania każdy uczestnik wycieczki  otrzymał artystycznie pomalowaną bombkę z choinką, bałwankiem oraz własnym imieniem.

To był dzień pełen ciekawych, niezapomnianych wrażeń.


Wizyta  Mikołaja

06 grudnia 2018r.

        W tym dniu niespodziewanie odwiedził nas prawdziwy Mikołaj i podarował wszystkim wspaniałe upominki. Dzieci  z radością zaśpiewały piosenkę  dla Mikołaja i z zaciekawieniem oglądały prezenty. To było prawdziwe, wielkie  zaskoczenie.

Dziękujemy Mikołajowi za ten niezwykły dzień.

 


Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018r.

 

W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje misie. Na każdej przerwie dzieci z oddziałów przedszkolnych integrowały się z dziećmi z klas I-III w muzycznych zabawach z misiami.

   

Szkolny konkurs „Mój Przyjaciel Miś” został rozstrzygnięty.  Na konkurs dostarczono 44 prace plastyczne

( w tym 27 prac z oddziałów przedszkolnych)

Laureaci z oddziałów przedszkolnych:

I   miejsce    –  Melania Walczak kl. 0a

II  miejsce    – Nikola Gębska  kl. 0b

III miejsce    – Alan Nowocień  kl. 0a

Wyróżnienia:

 Wiktor Kutera   kl. 0a, Hubert Sadowski   kl. 0a, Jennifer Piaseczny  kl. 0b, Zosia Dujko kl. 0b.

Serdecznie gratulujemy!!!  


Zdrowe odżywianie     

10 listopada 2018r.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zapoznały się z „Piramidą zdrowia”. Uczestniczyły  też   w przygotowaniu  soku  marchewkowo-jabłkowego. Każde dziecko przyniosło przygotowane, umyte marchewki i jabłka. Po prezentacji i omówieniu zasady działania sokowirówki wspólnie przyrządzono świeży sok  i  z apetytem przystąpiono do degustacji. Wspólne przygotowanie soku dostarczyło dzieciom ciekawych  wrażeń  i zachęciło do codziennego spożywania warzyw i owoców.


Dzień Oszczędności

31 października 2018r.

                                            Dzieci obejrzały uroczysty apel  zachęcający wszystkich  do  oszczędzania.                                                   Podczas apelu ogłoszono wyniki  szkolnego konkursu   „Eko- portfelik z logo SKO”.

                                      Z oddziałów przedszkolnych dyplom wyróżnienia oraz upominek  otrzymała                                            Andżelika Kołodziejczyk  z kl. 0b.

Pozostałe dzieci z kl. 0a i 0b,   które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy podziękowania.

Serdecznie gratulujemy!!!


Wycieczka do Hula-Parku       

01 października 2018r.   

Z okazji Dnia Chłopaka  pojechaliśmy do Centrum zabaw HULA-PARK w Radomiu.

Na miejscu dzieci miały zapewnioną  świetną zabawę, szalone pomysły i  miłe niespodzianki.  Przez dwie godziny miały możliwość  korzystania z ogromnej przestrzeni do zabaw. Uczestniczyły w zajęciach twórczych, z powierzonych materiałów samodzielnie przygotowały zakładki do książki. Bawiły się na sali wyposażonej w trzypoziomową konstrukcję, armatki pneumatyczne, trampolinę, baseny   z kolorowymi kulkami, wolnostojące zestawy zabawowe   z mini zjeżdżalniami.  Do dyspozycji dzieci były także duże miękkie klocki z gąbki, piłki do skakania, samochodziki  oraz pluszaki. Pobyt w Centrum zabaw dostarczył dzieciom wielu radosnych wrażeń.


Dzień Kropki

14 września 2018r.

To był dzień pełen kropek!

Zaczęliśmy od obejrzenia bardzo pouczającego filmu zrealizowanego na podstawie książki The DOT. Historia dziewczynki o imieniu Vashti uświadomiła dzieciom, jak ważna jest wiara w swoje umiejętności i talenty.

Były też  zabawy integracyjne, a także  kreatywne prace plastyczne z kropkami w roli głównej.

Było kolorowo i radośnie.