Wieczornica 2018

22 czerwca 2018 roku w godzinach wieczornych odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Wieczornica, bo to
    o niej mowa, pt. "A to Polska właśnie ..." upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Jedlania- Letnisko Piotr Leśnowolski, Pan Jerzy Chrzanowski- Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej w gminie Jedlnia- Letnisko, wizytator z ramienia Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Aurelii Michałowskiej, proboszcz tutejszej parafii ks. Dariusz Olender, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół z gminy Jedlnia-Letnisko, sołtysi oraz radni. Wśród publiczności nie mogło zabraknąć Dyrektora szkoły Pana Leszka Pożyczki, Pani Wicedyrektor- Beaty Baryłki, Grona Pedagogicznego oraz pracowników administracji, rodziców, uczniów, społeczności lokalnej
    i sympatyków szkoły.

Nasza historia liczy ponad tysiąc lat. Polska w tym czasie przechodziła różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Poświęcenie i miłość do Ojczyzny, uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski.
    Wieczornica została poświęcona im wszystkim. Tym, co krzyżowali miecze nad Grunwaldem, tym co szli z Krakowa
    z Kościuszką, tym co jęczeli pod pruskim butem i umęczeni ginęli w śniegach Sybiru. Ale też tym Polakom, którym zawdzięczamy teraźniejszą wolność. Bohaterom II wojny światowej i robotnikom czerwca’76 i roku 80-tego. Oni wszyscy stoją u granic naszej Ojczyzny, dając świadectw jej istnieniu, mówiąc: „A to Polska właśnie …”

Wieczornica była okazją do integracji środowiska lokalnego oraz niezapomnianą lekcją historii i świadectwem wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży. Kanwą widowiska były wydarzenia historyczne na przestrzeni dziejów związane z naszą ojczyzną. Przez przedstawienie prowadziły nas wspaniałe pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, uczniów oraz absolwentek naszej szkoły.

Scenariusz i reżyseria:
    Edyta Wiosna