Witamy w zakładce Świetlicy

p. mgr Małgorzata Gawor

w godzinach od 7.00 do 16.30

Wyniki konkursu „JEŻ”

Konkurs zorganizowały p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.
Trwał on od 15 do 30 października. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę.
Ich zadaniem było wykonanie jeża metodą wydzieranki.
W konkursie wzięło udział 12 dzieci.
Wszystkim gratulujemy!!!

A zwyciężyli:
I miejsce: Kasia Pasek z kl. 3b
II miejsce: Zuzia Stachowicz z kl. 3a
III. miejsce: Julia Janik z kl. 1a

Wyróżnienia otrzymali:
1.Jakub Zbyrek kl.5a
2.Melania Walczak kl. 0a

Ponadto podziękowanie za udział w konkursie kierujemy do następujących uczestników:

Kurek Kamil kl. 0a
Kurek Lena kl. 0a
Nikola Piotrowska 0a
Siek Hania kl. 1a
Sobieraj Natalia kl. 1a
Bolek Lena 3a
Kozik Kinga 3a

Dzień drzewa w świetlicy

10 października, włączając się w działanie klas I – III, uczciliśmy Święto Drzewa. Była rozmowa na temat roli i znaczenia drzew, a potem praca nad wykonaniem wspólnego drzewa. Oto efekty naszych działań.

Dzień Kropki 2018

W piątek 14 września 2018 r.  i w świetlicy po raz pierwszy świętowaliśmy
 Dzień Kropki. Dzieci wraz z paniami wykonały plakat oraz  kropkowały swoje imiona.

Zapraszamy do galerii.

Zajęcia z kreatywności

Jesienią, kiedy już rzadziej wychodzimy na spacery i zabawy na świeże powietrze, organizujemy sobie przeróżne zabawy. Inspirujemy dzieci do nauki poprzez zabawę. Tym razem wykorzystałyśmy nieco zapomniane przez dzieci plastikowe klocki. A oto, co z nich powstało.

Rozczytana świetlica

To działanie realizowane w ramach projektu czytelniczego z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w myśl Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym jego celem jest rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury i spędzania czasu wolnego z książką oraz uważnego słuchania, a co za tym idzie sprawnego posługiwania się językiem i bogacenia słownictwa.
Wychowanie dzieci na czytelników to w dobie społeczeństwa informacyjnego niezwykle trudne, ale ważne zadanie. Chcemy więc wpajać uczniom nawyk systematycznego „spotkania” z książką i każdego dnia czytamy dzieciom. Bardzo cieszy nas fakt, że świetlicowe czytanie na dywanie ma już wśród uczniów wielu zwolenników, którzy sami angażują się w to działanie. Są bowiem tacy, którzy chętnie czytają młodszym kolegom. Zapraszamy do galerii.

Włączamy się w akcję pomocy dla zwierząt

W ramach akcji „Pomóż im” wychowankowie świetlicy pod okiem pań przygotowali plakat promujący zbiórkę żywności dla biednych czworonogów ze schroniska.

Wyniki konkursu
Charlie i fabryka czekolady

W lutym rozstrzygnięto konkurs, który trwał od 15 grudnia do 31 stycznia. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę. Ich zadaniem było narysowanie wybranej ilustracji do książki, której czytanie odbywało się każdego dnia przez cały miesiąc w ramach akcji świetlicowej – czytanie na dywanie. W konkursie wzięło udział 11 dzieci. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci i zaangażowania !!!
                           A zwyciężyli:
I miejsce: Filip Żelisko z kl. 3a
II miejsce: Małgorzata Kośla z kl.2b
III. miejsce: Natalia Sobieraj z kl.1a
Mikołaj Machnio z kl. 1b
Ponadto w konkursie brali udział:
1.Filip Owczarek z kl.1a
2.Zuzia Stachowicz z kl.3a