Witamy w zakładce Świetlicy

p. mgr Małgorzata Gawor

w godzinach od 7.00 do 16.30

Wyniki konkursu „JEŻ”

Konkurs zorganizowały p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.
Trwał on od 15 do 30 października. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę.
Ich zadaniem było wykonanie jeża metodą wydzieranki.
W konkursie wzięło udział 12 dzieci.
Wszystkim gratulujemy!!!

A zwyciężyli:
I miejsce: Kasia Pasek z kl. 3b
II miejsce: Zuzia Stachowicz z kl. 3a
III. miejsce: Julia Janik z kl. 1a

Wyróżnienia otrzymali:
1.Jakub Zbyrek kl.5a
2.Melania Walczak kl. 0a

Ponadto podziękowanie za udział w konkursie kierujemy do następujących uczestników:

Kurek Kamil kl. 0a
Kurek Lena kl. 0a
Nikola Piotrowska 0a
Siek Hania kl. 1a
Sobieraj Natalia kl. 1a
Bolek Lena 3a
Kozik Kinga 3a

Dzień drzewa w świetlicy

10 października, włączając się w działanie klas I – III, uczciliśmy Święto Drzewa. Była rozmowa na temat roli i znaczenia drzew, a potem praca nad wykonaniem wspólnego drzewa. Oto efekty naszych działań.

Dzień Kropki 2018

W piątek 14 września 2018 r.  i w świetlicy po raz pierwszy świętowaliśmy
 Dzień Kropki. Dzieci wraz z paniami wykonały plakat oraz  kropkowały swoje imiona.

Zapraszamy do galerii.

Zajęcia z kreatywności

Jesienią, kiedy już rzadziej wychodzimy na spacery i zabawy na świeże powietrze, organizujemy sobie przeróżne zabawy. Inspirujemy dzieci do nauki poprzez zabawę. Tym razem wykorzystałyśmy nieco zapomniane przez dzieci plastikowe klocki. A oto, co z nich powstało.

Rozczytana świetlica

To działanie realizowane w ramach projektu czytelniczego z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w myśl Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym jego celem jest rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury i spędzania czasu wolnego z książką oraz uważnego słuchania, a co za tym idzie sprawnego posługiwania się językiem i bogacenia słownictwa.
Wychowanie dzieci na czytelników to w dobie społeczeństwa informacyjnego niezwykle trudne, ale ważne zadanie. Chcemy więc wpajać uczniom nawyk systematycznego „spotkania” z książką i każdego dnia czytamy dzieciom. Bardzo cieszy nas fakt, że świetlicowe czytanie na dywanie ma już wśród uczniów wielu zwolenników, którzy sami angażują się w to działanie. Są bowiem tacy, którzy chętnie czytają młodszym kolegom. Zapraszamy do galerii.

Włączamy się w akcję pomocy dla zwierząt

W ramach akcji „Pomóż im” wychowankowie świetlicy pod okiem pań przygotowali plakat promujący zbiórkę żywności dla biednych czworonogów ze schroniska.

Wyniki konkursu
Charlie i fabryka czekolady

W lutym rozstrzygnięto konkurs, który trwał od 15 grudnia do 31 stycznia. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę. Ich zadaniem było narysowanie wybranej ilustracji do książki, której czytanie odbywało się każdego dnia przez cały miesiąc w ramach akcji świetlicowej – czytanie na dywanie. W konkursie wzięło udział 11 dzieci. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci i zaangażowania !!!
                           A zwyciężyli:
I miejsce: Filip Żelisko z kl. 3a
II miejsce: Małgorzata Kośla z kl.2b
III. miejsce: Natalia Sobieraj z kl.1a
Mikołaj Machnio z kl. 1b
Ponadto w konkursie brali udział:
1.Filip Owczarek z kl.1a
2.Zuzia Stachowicz z kl.3a
3.Maja Grotek z kl.1a
4.Julia Janik z kl.1a
5.Maks Zawisza z kl.Oa
6.Olivier Kaczmarczyk z kl.Oa i Igor Kaczmarczyk z kl. 5b

Dekoracja świetlicy w wykonaniu dzieci

W okolicach Świąt Wielkanocnych w tym roku szkolnym, zamiast wykonywania tradycyjnych pisanek , dzieci wykonywały takie oto zajączki-koszyczki:

Świetlicowy konkurs plastyczny „WIELKANOC” rozstrzygnięty!!!

Od początku kwietnia dzieci świetlicowe miały czas, aby według własnego pomysłu i dowolną techniką przygotować pracę plastyczną p.t. „Wielkanoc”. Chętnych do pracy było wielu. Jak zawsze był dylemat z wyborem najlepszych prac.

Lista nagrodzonych w konkursie:
I miejsce:
Blicharz Adam kl. Ob.
II miejsce:
Julia Piaseczny kl. 4c
III miejsce:
Figarska Amelka kl. 4a

Wyróżnienia:
Janiszewski Kacper kl. 0b
Janik Julia kl. 1a
Malarska Ola kl. 2b
Piaseczny Riccardo kl. 2b
Kustra Zuzia kl. 4c

Ponadto w konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
Piotrowska Nikola kl. 0a
Walczak Melania kl. 0a
Żyła Oliwier kl. 0a
Patryk Motyka kl. 1a
Machnio Mikołaj kl. 1b
Siara Lena kl. 1b
Kośla Małgosia kl. 2b
Stanios Igor kl. 2b
Kozik Kinga kl. 3a
Sikora Zuzia kl. 3a
Żelisko Filip kl. 3a
Mąkosa Maja kl. 3b
Brzeska Oliwia kl. 4c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie,
a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !!!