Działalność

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

 

 

 

 

 

 


Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody


Rok szkolny 2014/2015

Opiekunowie: Anna Suchowska, Ewa Wikalińska i Agnieszka Chrzanowska


    Sukces! Sukces!
    Miło nam zakomunikować, że nasza uczennica Paulina Lewandowska z kl. III a, która jest także członkiem  SK LOP otrzymała Dyplom Uznanie na szczeblu centralnym w Ogólnopolskim Konkursie Młodzieży Szkolnej pod hasłem "Mój las". konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie. Praca wykonana została pod kierunkiem pani Anny Suchowskiej.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     


    Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – Planeta” rozstrzygnięty!!!

    Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ideą Konkursu jest :
    • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
    • aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
    • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.
      W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klasy III a.
      Wyniki testów – kategoria „Maluch”:
      Laureatką I miejsca –została  Julia Sar, która uzyskała 31 pkt.
      Julia uzyskała najlepszy wynik i otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową i słodycze.
      Dyplom wyróżnienia otrzymali:
      Olga Marchewka, Paulina Lewandowska, Nina Rzeczkowska, Wiktoria Serafin,  Antoni Siczek, Julia Michalska /uczniowie uzyskali 30 pkt./
      Przemysław Sukiennik, Patryk Fokt /29 pkt./
      Kacper Lewandowski /28 pkt./
      Jakub Misterek, Hubert Woźniak, Alicja Bogatek, Anna Pasek,  /27 pkt./
      Michał Włodarczyk /23 pkt./
      Przygotowanie uczniów do konkursu pani Anna Suchowska.
      Gratulujemy laureatce I miejsca oraz wszystkim wyróżnionym uczniom!!!


      Rozstrzygnięto konkurs Szkolny Karmnik - Zima 2014/2015.

      Dnia 28.05.2015r. w Domu Kultury im. B. Klimczuka w Kozienicach odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu Szkolny Karmnik. Naszą szkołę reprezentowały:

      • grupa przedszkolna w składzie: Amelia Jaworska, Maja Witusińska, Mateusz Sar, Wojciech Mąkosa, Agnieszka Kutkowska, Kacper Gromski. Opiekun - p. Ewa Mąkosa, współpraca p. Dagmara Gajewska.
      • grupa szkolna uczniów klas I - III w składzie: Maja Urbańska, Natalia Fortuna, Karolina Ulikowska, Aleksander Berliński, Małgorzata Porzyczka, Łucja Leszczyńska. Opiekun: p. Agnieszka Chrzanowska, współpraca - wychowawcy klas I - III.

      GRATULUJEMY!!!!


      Konkurs pod hasłem „Alternatywne źródła energii – II edycja” rozstrzygnięty!!!!

      27 maja 2015r. w Nadleśnictwie Marcule, podczas warsztatów przyrodniczo – ekologicznych dla nauczycieli, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo – ekologicznego pod hasłem „Alternatywne źródła energii”. Konkurs organizowany był przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu. Miło nam zakomunikować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Paulina Lewandowska uczennica klasy III a /opiekun pani Anna Suchowska/. Natomiast specjalne podziękowania otrzymali:
      Karolina Czerwińska z klasy I c /opiekun pani Justyna Fliszkiewicz/

      Hanna Jaworska z klasy III b /opiekun pani Monika Wilczyńska/
      Patryk Fokt i Wiktoria Serafin z klasy III a /opiekun pani Anna Suchowska/
      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
      Gratulujemy wyróżnionym i ich opiekunom!!!

      zdjęcia


       

      Projekt edukacyjny „Nasi ulubieńcy – 2014/2015”
      Zakończony!!!

      Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w realizacji projektu  „Nasi ulubieńcy- 2014/2015” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. W akcję zaangażowała się prawie cała społeczność szkolna – około 300 osób. Uczniowie zbierali suchą karmę, koce, miski i smycze dla zwierząt ze schroniska. Ogółem zebrano 130 kg karmy, którą przekazano Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt „4 Łapy” z Radomia. W niektórych klasach odbyły się zajęcia edukacyjne, na których uczniowie poznawali rasy psów, opowiadali o swoich pupilach. Natomiast w lutym i marcu uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy pod hasłem „ZŁOTÓWECZKA DLA PIESECZKA I KOTECZKA” / CEE zgłosiło zbiórkę do MAiC./ Suma zebranych pieniędzy to: 455,94 zł  /czterysta pięćdziesiąt pięć złotych dziewięćdziesiąt cztery grosze/ Pieniądze zostały przekazane koordynatorowi akcji, a następnie wpłacone na konto CEE. Uczniowie wykazali się dużą wrażliwością na los psów i kotów przebywających w schronisku i dzięki tej hojności udało nam się zgromadzić wyżej wymienioną kwotę.
      Wszystkim darczyńcom dziękujemy!!!
      Szczególne podziękowanie kierujemy do najaktywniejszych klas:

      I b – wychowawczyni pani Joanna Królicka /76 zł/
      II b gim. – wychowawczyni pani Iwona Syta /63,94 zł/

      To dzięki Wam nasza szkoła otrzymała kolejny „Certyfikat Opiekuna Zwierząt” z wyróżnieniem
      Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 27 maja 2015 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Wośnickiej 125

      Koordynatorki akcji: Anna Suchowska, Agnieszka Chrzanowska

      galeria zdjęć


        Niezapominajki
        to są kwiatki z bajki!
        Rosną nad potoczkiem,
        patrzą żółtym oczkiem.

         Gdy się płynie łódką,
        Śmieją się cichutko
        I szepcą mi skromnie:
        „Nie zapomnij o mnie”

      Dzień Polskiej Niezapominajki w naszej szkole stał się tradycją. Obchodzimy go od 2006 roku. Przyjęte w 2002 roku święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, ale także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto Polskiej Niezapominajki przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej i dużej ojczyzny''. Takie święto jest doskonałą lekcją edukacji dla młodego pokolenia, o czym doskonale wiedzą członkowie SK LOP. Od kilku lat organizują oni „dzień niebieski”, przygotowują przedstawienia inscenizacje, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej.
      W tym roku również zorganizowali „dzień niebieski”. Na korytarzach szkolnych pojawiły się dzieci w różnych przebraniach z niebieskimi balonami, odbyły się także zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których uczniowie wykonali niezapominajkowe kartki, a także pokazy „Niezapominajkowej mody”. Osoby, które przygotowały najciekawsze stroje nagrodzono dyplomami i słodkimi upominkami.
      Kolorowymi niezapominajkami zapełniła się również tablica pt.: „Niezapominajkowe pozdrowienia”. Każdy w tym dniu mógł przesłać pozdrowienia swoim przyjaciołom i znajomym.
      W tym dniu, żeby uczcić święto przyrody uczniowie z kl. III a posadzili symbolicznie dwa drzewka, podarowane przez leśników.

      A oto fotorelacja:


      Dni Przyjaciół Lasu

      W dniach 14 - 20 kwietnia odbyły się w naszej szkole lokalne obchody Dni Przyjaciół Lasu. Na korytarzach szkolnych pojawiły się piękne kolorowe dekoracje przedstawiające las i jego mieszkańców. Przygotowana została również makieta lasu iglastego. Obchody rozpoczęły się od projekcji filmów, prezentacji multimedialnych, zajęć edukacyjno - przyrodniczych, konkursów wiedzy. W trakcie trwania Dni Przyjaciół Lasu dzieci, rodzice i nauczyciele mogli obejrzeć wystawę pt.: "Chroń lasy polskie" udostępnioną nam przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu. Atrakcją były też zajęcia sportowe dla uczniów klas I - III pod hasłem "Leśne potyczki". Główne uroczystości odbyły się 16 kwietna 2015 roku w sali gimnastycznej o godz. 10.00 (...).

      czytaj całość

      Galeria zdjęć

      Wycieczka do Nadleśnictwa Marcule

      W ramach lokalnych obchodów Dni Przyjaciół Lasu dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b oraz uczniowie klasy Ia, Ib, IIb, IIIa, IIIb udali się 20 kwietnia 2015r. wraz z wychowawcami na autokarową wycieczkę do Nadleśnictwa Marcule. Dzieci spotkały się tam z leśnikiem, uczestniczyły w pogadance o ochronie lasu, projekcji filmu. Zwiedzały arboretum i podziwiały piękne magnolie oraz wiosenne kwiaty. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

      A oto relacja z naszej wyprawy:


Ślubowanie Młodych Przyrodników

17 marca 2015 roku w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie młodych przyrodników. Program artystyczny przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pani Dagmary Gajewskiej i pani Ewy Mąkosy. Dzieci zaprezentowały inscenizację pt.: „Skrzaty Leśne” i „Krasnoludki”  oraz tańce i piosenki. Nowi członkowie musieli również zdać egzamin na przyrodnika i ekologa, wykonać cztery próby: wiedzy, odwagi, siły i zręczności oraz złożyć uroczyste ślubowanie.
Zmaganiom dzieci przyglądali się uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: pani prezes Zarządu LOP w Radomiu – Elżbieta Molenda oraz pani wicedyrektor Beata Baryłka.  
Po części artystycznej nastąpiło pasowanie na przyrodników i jednocześnie na nowych członków SK LOP. Dzieci otrzymały legitymacje LOP, dyplomy „Młodego ekologa” i drobne upominki. W programie wystąpili także uczniowie z klasy III a, którzy zaprezentowali piosenkę pt.: „Bo nasza Liga…”

Koordynatorem całej uroczystości były opiekunki SK LOP: pani Anna Suchowska, Ewa Wikalińska i Agnieszka Chrzanowska

Galeria zdjęć


    "Szkoła w Natolinie przyjacielem Bałtyku"

    Dnia 17 marca 2015 roku dzieci naszej szkoły wzięły również udział w happeningu z okazji Dnia Wody i Dnia Bałtyku,  w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Fundacji Naszej Ziemi  - "Przyjaciele Bałtyku".


    "Vademecum Młodego Akwarysty"

    5 marca 2015 r. gościli w naszej szkole akwaryści z Radomskiego Forum Akwarystycznego na czele z panią Olgą Lucedarską - Kurek. Vademecum składało się z prezentacji multimedialnych dotyczących stylów stosowanych w akwarystyce. Dzieci poznały również rodzaje krewetek akwariowych oraz dowiedziały się, dlaczego nie należy hodować ryb w szklanej kuli. Podczas spotkania dzieci mogły podziwiać ciekawe okazy rybek znajdujących się w akwariach oraz porozmawiać z akwarystami. Całość imprezy zakończył konkurs z nagrodami.

     Społeczność szkolna serdecznie dziękuje przedstawicielom Radomskiego Forum Akwarystycznego za ciekawe pokazy i rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań związanych z akwarystyką.
    Relację przedstawiła - Anna Suchowska

    Fotorelacja


    27 lutego - "Dzień Niedźwiedzia Polarnego"


    17 lutego - "Dzień Kota"


Regionalny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem "Mój Las" rozstrzygnięty!!!!

Dnia 26 lutego 2015r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu przyrodniczego pod hasłem "Mój Las", którego organizatorem był Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Radomiu. Laureatką I miejsca w kategorii klas I - III została: (Paulina Lewandowska uczennica klasy IIIa (wychowawca - pani Anna Suchowska). Praca Pauliny została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu, na szczeblu wojewódzkim.
Wyróżnienia w konkursie uzyskali również: Nina Rzeczkowska - uczennica klasy IIIa (wychowawca - pani Anna Suchowska), Miłosz Figura - uczeń klasy IV (wychowawca - pani Kamila Rozwadowska), Mateusz Marchewka - uczeń klasy VIa (wychowawca - pani Marzena Kamińska).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 
Relację przedstawił opiekun SK LOP - Anna Suchowska


    Certyfikat z wyróżnieniem dla naszej szkoły

    25 lutego 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie akcji pod hasłem "Sprzątanie Świata 2015". Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła została uhonorowana Certyfikatem z wyróżnieniem za aktywną działalność na rzecz najbliższego środowiska oraz za prawidłowo i ciekawie przeprowadzoną akcję edukacyjną.
    Opiekunki SK LOP serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyróżnienia.

    Anna Suchowska, Ewa Wikalińska, Agnieszka Chrzanowska


Najmłodsi dokarmiają ptaki!

Wkrótce nadejdzie zima. Czas rozpocząć akcję dokarmiania. Jak co roku uczniowie klas I - III i oddziałów przedszkolnych przyłączają się do akcji pod hasłem "Okruszek dla ptaka nieboraka". Wykonują karmniki, zbierają pokarm i robią karmidełka dla ptaków. Systematycznie dokarmiają ptaki i je obserwują. Uczniowie przyłączyli się również do Regionalnego Konkursu Przyrodniczego "Szkolny Karmnik Zima 2014/2015".

Fotorelacja

Relacje przedstawiła: Ewa Mąkosa, Agnieszka Chrzanowska, Anna Suchowska

Sukces! Sukces! Sukces!

Miło nam zakomunikować, że nasze Szkolne Koło LOP zajęło I miejsce w Regionalnym Konkursie "Na najlepiej pracujące szkolne koło LOP" za rok szkolny 2013/2014. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz pomoce dydaktyczne w postaci zestawu gier o tematyce przyrodniczo - ekologicznej.

Dziękujemy za duże zaangażowanie w pracę koła wszystkim jego członkom z klas I - III i oddziałów przedszkolnych oraz wychowawczyniom tych klas.

Opiekunki SK LOP - Anna Suchowska i Ewa Wikalińska


Pomagamy zwierzętom ze schroniska

    W listopadzie 2014r. zakończyliśmy akcję pod hasłem "Pomóż im" polegającą na zbiórce suchej karmy dla zwierząt ze schroniska. Zebraliśmy około 130 kg karmy. Dzieci przyniosły również stare koce, miski, smycze i zabawki dla psów i kotów. W akcji wzięła udział prawie cała społeczność szkolna. Zebraną karmę oraz inne akcesoria dla zwierząt uczniowie naszej szkoły przekazali przedstawicielom Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "4 Łapy" z Radomia, podczas spotkania, które odbyło się w naszej szkole 2 grudnia 2014 r. W tym dniu odbyły się również zajęcia dydaktyczne dla uczniów klasy Ib i Ic prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia na temat: "Jak opiekować się psem?", dzieci poznały również sposoby obrony przed atakiem psów. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. A oto relacje:

    Pomóż im - fotorelacja


    Apel szkolny

    16 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole apel, na którym pani wicedyrektor Beata Baryłka wręczyła dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Przyroda w oczach dziecka".
    Podczas apelu podsumowano również akcję zbiórki makulatury, korków, butelek plastikowych i baterii, a także coroczną akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska pod hasłem " Pomóż im".

    Wyniki konkursów

    Galeria zdjęć


W dniu 27 listopada 2014 roku w Miejskim Centrum Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV edycji regionalnego konkursu "Moje spotkania z Puszczą" pod hasłem „Obrzędy i tradycje ludowe mieszkańców Puszczy Kozienickiej". Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy IIIa - Julia Michalska. Julia przygotowała pracę literacką, za którą otrzymała wyróżnienie.  
Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom, kalendarz i plecak. Natomiast księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o książkę przyrodniczą o życiu sów.
Gratulujemy uczennicy i jej opiekunce pani Annie Suchowskiej i życzymy dalszych sukcesów.


„Przyroda w oczach dziecka”

W październiku z okazji „Dni Ochrony Przyrody” już po raz dziewiąty zorganizowany został w naszej szkole, szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Przyroda w oczach dziecka”.

wyniki konkursu

prace dzieci


"ZWIERZĘTA TO NASI PRZYJACIELE"

Sprawozdanie z realizacji projektu.


"OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

Dnia 7 listopada 2014 r. uczniowie klasy II b, III a i III b udali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej na zajęcia edukacyjne pt.: "Od ziarenka do bochenka". Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film, który opowiadał o  życiu na wsi dawniej i dziś, o etapach powstawania chleba, pracach polowych, narzędziach i maszynach rolniczych. W drugiej części zajęć uczniowie mogli samodzielnie uformować bułkę i skosztować ją po zakończeniu zajęć. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zagrody wiejskiej ze zwierzętami.

Nasza relacja:


WYCIECZKA DO LASU

Dnia 24 października 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IIIa pod opieką pań:  Ewy Mąkosy, Anny Suchowskiej oraz rodziców wybrały się na wycieczkę do lasu. Tam spotkały się z panią leśnik, która zaprowadziła dzieci na ścieżkę dydaktyczno - przyrodniczą "Królewskie Źródła".
Podczas spaceru dzieci poznawały drzewa, krzewy i rośliny zielne oraz warstwy lasu. Słuchały śpiewu ptaków i szumu jesiennych liści. Spacerując pomostami nad rzeką Zagożdżonką obserwowały działania bobrów - podgryzione drzewa. Z daleka widziały też myszołowa, który spokojnie siedział na gałęzi. Gdy podeszły bliżej ptak rozłożył skrzydła i odleciał. Trwało to chwilę. Jednak ten niesamowity widok lecącego ptaka wywołał u dzieci zachwyt. Nie zabrakło radosnych okrzyków: oooooooooooo, aaaaaaaaaaaaaach..., ooooooooooch.
Podczas dalszego spaceru dzieci podziwiały domek do obserwacji ptaków i królewskie źródełko z krystaliczną  i bardzo zimną wodą. Na koniec wyprawy były konkursy dla klasy III. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i chleba. Na rozgrzewkę były zawody sportowe: bieg z przeszkodami, slalom, zabawy bieżne, gra w piłkę nożną. A oto nasza relacja:

fotorelacja


Wizyta w stadninie koni w Lesiowie

Dnia 11.09.2014 r. uczniowie klas I a, I c i II a wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Lesiowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, jakich warunków potrzebuje koń oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta.
Mimo, że pogoda nie dopisała uczniowie wzięli udział w wielu grach i zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno oraz nakarmić zwierzęta jabłkami i marchewkami, które uczestnicy wycieczki ze sobą przywieźli. Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczone kiełbaski.
Wizyta w stadninie koni dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

Galeria zdjęć


DZIEŃ DRZEWA W NASZEJ SZKOLE

W tym dniu odbyły się w klasach pogadanki o drzewach i ich ochronie, zajęcia terenowe, obserwacje drzew, prace badawcze, konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, rozwiązywanie zagadek.

więcej


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015 wszystkich członków SK LOP i sympatyków przyrody. Rozpoczynamy tradycyjnie od ... "Sprzątania Świata". Hasło tegorocznej akcji brzmi "Turysto szanuj środowisko". W ramach akcji przygotowaliśmy gazetkę szkolną, która zawierała informacje o tym jak należy zachować się podczas różnych wypraw, spacerów i wędrówek.
Natomiast 19 września 2014 r. wszyscy uczniowie z klas I - III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Czyściochowo", podczas którego poznały sposoby segregowania odpadów i dowiedziały się jak należy dbać o środowisko. Dzieci uczastniczyły również w projekcji filmu o klimacie, warsztatach przyrodniczych pt.: "Co kryje się w glebie?" przygotowanych przez uczniów klas starszych, pod kierunkiem pani Iwony Syty oraz konkursach plastycznych. Na zakończenie uczniowie porządkowali teren wokół szkoły i najbliższą okolicę.

Obejrzyj fotorelację

Dzieci z klasy II a uczestniczyły w konkursie ekologiczno - technicznym pod hasłem "Śmieciak" i "Ekologiczny plac zabaw". Wykonały wiele ciekawych prac. Niektóre z nich zostały nagrodzone, wyróżnione i umieszczone na szkolnej wystawie. Gratulujemy!!!

Dziękujemy uczniom klas starszych i ich opiekunom za pomoc w organizacji dnia Sprzątania Świata.

Członkowie SK LOP i opiekunki koła: pani Anna Suchowska, Ewa Wikalinska i Agnieszka Chrzanowska.


W ramach akcji "Sprzątanie Świata" zorganizowaliśmy zbiórkę odpadów. Ogłoszone zostały trzy konkursy na najaktywniejsze klasy w zbiórce makulatury, plastikowych butelek, baterii i korków. A tak przebiegała zbiórka w naszej szkole......