15 grudnia 2017r.

Dokarmiamy ptaki

Jak co roku podczas zimy prowadzimy w oddziałach przedszkolnych akcję dokarmiania ptaków. Dzieciom sprawia ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść. Chętnie przyniosły  do „kącika przyrody”  pokarm dla skrzydlatych przyjaciół.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

11 grudnia 2017r.
    „Bezpieczny dom”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w  edukacyjnej akcji  radomskich strażaków „Bezpieczny Dom”. Celem podjętych działań było skuteczne i aktywne promowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem. Dzieci  poznały  sytuacje, w których może pojawić się ogień i sposoby jak poradzić sobie w takich okolicznościach.

W komendzie strażacy wygospodarowali i wyposażyli typowe mieszkanie,     z kuchnią, łazienką i salonem. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach pokazywali między innymi, jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu i czadu.

Dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą piecyk gazowy i dlaczego należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń oraz jaką rolę spełniają specjalistyczne czujki. Dzieci dowiedziały się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru, czy jak bezpiecznie używać domowych sprzętów.

Sprawdzały też, jak nagrzewają się drzwi, za którymi szaleje pożar. W  pełni bezpiecznych warunkach, dzieci wzięły udział w symulacji pożaru. Na koniec każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat

„Dzielnego Małego Strażaka”.

5 grudnia 2017r.
    Mikołajkowe zabawy w  „HULA-PARKU”

Centrum Zabaw „Hula Park” to wyjątkowe, radosne miejsce dla małych gości, które zapewnia wspaniałą zabawę w bezpiecznych warunkach. W sali zabaw czekało na dzieci mnóstwo  atrakcji, przede wszystkim mnóstwo miękkich przeszkód i krętych zjeżdżalni oraz trampolina.

Przedszkolaki przeżyły pełną niezapomnianych wrażeń  przygodę. Dwie godziny szalonej zabawy to świetny sposób na radosne spożytkowanie nadmiaru energii, rozładowanie emocji oraz rozwój umiejętności psychomotorycznych.

Dodatkową atrakcją było spotkanie i wspólne pląsy z Mikołajem.

23 listopada 2017r.

Urodziny marchewki

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soku marchwiowo-jabłkowego. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola obrane ze skórki marchewki i całe jabłka. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim sok bardzo smakował!

22 listopada 2017r.
    Robimy  zdrowe i smaczne kanapki
    Dzieci podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły, dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym.  Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.  Przed przystąpieniem do robienia kanapek dzieci umyły ręce i z zadowoleniem przystąpiły do przygotowywania własnych kanapek.
    Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Akcja „Sprzątanie Świata”

W dniu 19 września w oddziałach  przedszkolnych zostały przeprowadzono zajęcia , które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na segregowanie odpadów oraz recykling.

Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady.  Wspólnie wykonały plakat pod tytułem; „Segregujemy odpady”

Poprzez tego typu zajęcia rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.