Certyfikat
      W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a i 0 b wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Przedszkoli organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego
      pt. : "Przedszkole Talentów".
      Konkurs trwał od 29 listopada 2016 r. do 27 maja 2017 r. Celem konkursu było rozwijanie potencjału dzieci ich zainteresowań i talentów. W ramach konkursu dzieci podjęły szereg działań, na które składały się różnorodne zajęcia: plastyczne, taneczne, recytatorskie, zręcznościowe.
      Dzięki zaangażowaniu dzieci udało nam się uzyskać

Certyfikat - "Przedszkole Talentów".

Koordynatorkami projektu były: Pani Anna Kozik i Pani Dagmara Gajewska

Dzień Ziemi w Oddziale Przedszkolnym

Dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat ochrony Ziemi przed zanieczyszczeniami, projekcjach filmów, zabawach ruchowych przy muzyce.
    Wykonali również plakat pt.: „Ziemia moja zielona planeta”.

/fotorelacja/

„Przygotowania do Świat Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym"

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym oddziale przedszkolnym 0a dzieci już na początku grudnia rozpoczęły przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć jest Mikołaj, choinka, prezenty. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różne ozdoby, które zawieszą na świątecznym drzewku. Dzieci chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Dzieci ujawniły również swoje zdolności kulinarne własnoręcznie przygotowując słodkie niespodzianki dla najbliższych.

fotorelacja

W siedzibie Straży Pożarnej w Radomiu.

"Bezpieczny Dom"

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z nauczycielkami wybrały się 26 października 2016r  na wycieczkę do Straży Pożarnej w Radomiu na zajęcia z cyklu Bezpieczny Dom. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112.

Wycieczka do Nadleśnictwa Miodne

9 października 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wyprawie do Leśniczówki Miodne.
    Spotkały się tam z panem leśniczym. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, projekcji filmu o zwierzętach leśnych, zwiedziły szkółkę leśną, odbyły spacer ścieżką edukacyjną "Nasze drzewa".
    Wyprawa zakończyła się wspólnymi zabawami przy ognisku i pieczeniem kiełbasek. To była ciekawa i żywa lekcja przyrody. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń. Dla każdego były też przygotowane drobne upominki od leśników.

/fotorelacja/

Dzień Drzewa

Z okazji Dnia Drzewa dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z nauczycielkami wyruszyli do leśniczówki Miodne w Zwoleniu. Najmłodsi wybrali się na wycieczkę krajoznawczą gdzie czekał na nich leśniczy, który przygotował ciekawą lekcję przyrody. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się między innymi, jakie drzewa rosną w Nadleśnictwie Zwoleń, z czego składa się runo oraz jakie zwierzęta tam zamieszkują. Następnie udały się do szkółki, gdzie oglądały sadzonki drzew, z których później wyrośnie piękny las. Kolejnym etapem wycieczki był interesujący szlak w głąb lasu. Nie zabrakło również konkursów i zabaw na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem całej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek.