Godzina Kodowania

W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej klasa I a wzięła udział w największej inicjatywie edukacyjnej w historii, w Godzinie Kodowania. Jest ona globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą.
Mottem jest hasło: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki.
Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom nauki programowania, kodowania w formie łamigłówek z postaciami z gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków oraz zaprezentowanie możliwości wykorzystania technologii informatycznych w codziennym życiu. Akcję wspiera również Ministerstwo Cyfryzacji.
Dodatkową atrakcją były zabawy z robotem Blue Bot.