"Gminny Konkurs
    Nauk Przyrodniczych
    "

W piątek 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Nauk Przyrodniczych.
    Wzięło w nim udział 15 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Jedlnia - Letnisko. W godzinach od 10:00 do 11:00 uczestniczy zmierzyli się z trudami testu. Po nim zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
    Uczennice z klasy 1GA zaprezentowały kilka doświadczeń fizycznych, pragnąc tym samym zachęcić młodszych kolegów i koleżanki do nauki przedmiotów ścisłych.
    Pokaz odbył się w następującej kolejności:

• Jak umieścić jajko i balon w naczyniach o mniejszych średnicach?
    • Statek w butelce.
    • Szklanki – ciśnienie atmosferyczne oraz napięcie powierzchniowe.
    • Środek ciężkości ciał.
    • Szaszłyk z balona.
    • Przekłuwanie woreczka ołówkami.
    • Półkule magdeburskie.
    • Lampa Lava.

Pani Iwona Syta  przedstawiła dwa efektowne eksperymenty chemiczne -  wulkan oraz tzw. lokomotywę.
    Po części badawczej nadszedł czas na cześć oficjalną. Pan dyrektor Leszek Pożyczka oraz pani wicedyrektor Beata Baryłka wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody .
    Wyniki Gminnego  Konkursu Nauk Przyrodniczych przedstawiały się następująco:
    I miejsce zajęła  Dominika Kutkowska z ZSO w Natolinie (opiekun  p. Joanna Ludwińska)
    II miejsce zajęła Olga Brzeźińska – ZSO Jedlnia –Letnisko (opiekun p. Dorota Zalewska)
    III miejsce zajął Gabriel Famengo – ZSO Myśliszewice (opiekun p. Edyta Góźdź- Chyc)

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli również podziwiać  inne doświadczenia, które wykonały uczennice z klas IGB i III GA.
    Gimnazjalistki, które pokazały ciekawostki fizyczne przygotowywały się pod czujnym okiem pani Agnieszki Tkaczyk - Żylińskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

. .

.