Doradztwo zawodowe w naszej szkole

Od września br. w naszej szkole został wdrożony do realizacji program doradztwa zawodowego. Program został opracowany przez panią Marię Trzos a jego realizacją objęci są wszyscy uczniowie
    od klasy 4. Program przewiduje systematyczną pracę w zespołach klasowych, indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, konsultacje, spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów, wyjścia
    i wycieczki do zakładów pracy i do szkół ponadgimnazjalnych. Warsztatowe zajęcia prowadzą szkolni doradcy zawodowi: pani Maria Trzos i pani Iwona Syta. Uczniowie mogą korzystać również ze wsparcia pedagoga szkolnego i jednocześnie doradcy zawodowego pani Kingi Neski.
    Pierwsze zajęcia już poza nami. Warsztaty odbyły się w klasach: czwartych, siódmej, drugiej i trzeciej gimnazjum,. Uczniowie mieli okazję poznać siebie, zastanowić się, czym dla nich jest zmiana i jak należy sobie radzić ze zmianami oraz jak podejmować decyzje.

.