Witamy w zakładce Doradztwo zawodowe

Wycieczka Zakładu Automatyki „Kombud” (14.11.18r.)

14 listopada uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum pod opieką pani Marii Trzos (doradcy zawodowego) oraz pani Henryki Wiech (pedagoga szkolnego) mieli okazję poznać pracę i specyfikę pracy w Zakładach Automatyki „Kombud”. Jako pierwsza szkoła mogliśmy zwiedzać firmę, poznawać tajniki pracy z zakładzie a przede wszystkim ścieżkę edukacyjną pracowników. Miły zaskoczeniem było spotkanie z młodymi pracownikami – absolwentami naszej szkoły oraz praktykantami z radomskich szkół: Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę na poszczególnych działach.

Wycieczka zorganizowana była w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pozwoliła poznać lokalny rynek pracy. Organizatorom i pracownikom firmy dziękujemy serdecznie.

Wycieczka na lotnisko wojskowe Radom (16.10.18r.)

16 października 2018 roku uczniowie klas: 3 gimnazjum, 8, 7a i 7b szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce na lotnisko wojskowe Radom – Sadków. Przeprowadzone zajęcia miały na celu poznanie lokalnego rynku pracy, przybliżenie zawodów związanych z wojskowością oraz ścieżki edukacyjno – zawodowej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą obsługi naziemnej lotniska, straży pożarnej oraz instruktorów pracujących przy symulatorach samolotu Orlik. Z pewnością dużą atrakcją była możliwość skorzystania z lotu symulatorem i posiedzenia w kabinie pilota i instruktora szkolno – treningowego samolotu śmigłowego PZL – 130 Orlik.

Była to pierwsza tego typu wycieczka. Czekamy na kolejne.