Prelekcja z oficerem straży pożarnej

4 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja z przedstawicielem straży pożarnej, która miała na celu uświadomienie nam, jak niebezpieczny jest czad.
    Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie w Polsce około 50 osób. Kolejne 2 000 z objawami zatrucia trafia do szpitala. Nie bez powodu tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą.
    Podczas spotkania oficer straży pożarnej wyjaśnił uczestnikom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Omówił dzieciom, jak czujki tlenku węgla i dymu mogą uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i gdzie najlepiej je montować.
    Na koniec obejrzeliśmy wymowny film, który dosadniej niż jakiekolwiek słowa, ukazał tragedię, której można byłoby uniknąć, gdyby w domu prawidłowo działał przewód wentylacyjny i zamontowana była odpowiednia czujka.
    Oficer straży pożarnej powiedział, że życzeniem wszystkich strażaków w te święta jest to, aby w każdym domu znajdowały się takie czujki.

.