„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”

W okresie od lutego 2018 do maja 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie szkoleniowym
    „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”,
    realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej,  został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
    W ramach projektu uczniowie klas V i VII  ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenera – pana Jarosława Basaja.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez młodzież,
    a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
    W ramach projektu odbyły się lub odbędą warsztaty:
    Dla uczniów klas V w dniach 19.02.2018 i 05.03.2018 , a dla klasy 7 w dniu 26.02.2018-4 godziny
    Dla nauczycieli -2 godziny
    Dla rodziców-1 godzina
    Dzięki zajęciom poznaliśmy konsekwencje nieodpowiedzialnych działań w sieci, sposoby reagowania na skutki niebezpiecznych zachowań, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych i chronić swoją prywatność w sieci oraz rozpoznawać zagrożenia. Rodzicom uświadomiono, jak ważna jest rozmowa z dziećmi o zagrożeniach i co może się stać, gdy dziecko korzysta z Internetu w sposób nieostrożny.

Napisała: mgr Katarzyna Iwańska-koordynator projektu