Aktualności 2019/2020.

Witamy w zakładce klas 1-3


Ślubowanie Pierwszoklasistów


10 października – Święto Drzewa

 „Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja. Celem programu jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Drzewa nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, jak co roku, 10 października włączyliśmy się realizację programu. W tym dniu uczniowie klas I-III pogłębiali wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka i w szeroko rozumianej kulturze. Chętnie i z zaangażowaniem wykonali ciekawe prace plastyczne, dzięki czemu powstała piękna wystawa.

Mamy nadzieję, że dzięki obchodom Święta Drzewa uczniowie docenią rolę drzew  w przyrodzie i życiu człowieka.

Do zobaczenia za rok!

 


Wycieczka do Warszawy

8 października 2019 roku uczniowie klas III a i III b wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na stadionie PGE Narodowym, który był niezwykle ciekawym miejscem dla uczniów. Weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, by poczuć się jak prawdziwi kibice i z góry podziwiać ogrom tego obiektu.

Kolejnym punktem programu wycieczki była przejażdżka metrem, która także dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.

Zwiedzanie historycznych miejsc Warszawy rozpoczęliśmy na Placu Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Następnie wraz z Panią przewodnik udaliśmy się na spacer po warszawskiej Starówce. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz jeden z najważniejszych symboli Warszawy – pomnik Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja „Bazyliszek”, nad wejściem której wisi podobizna potwora. Dzięki Pani przewodnik poznaliśmy baśniowe historie i legendy, przenieśliśmy się w dawne wieki i poczuliśmy klimat Starego Miasta.  Następnie znaleźliśmy się przy Barbakanie i mieliśmy okazję spacerować po średniowiecznych murach. Młodzi turyści entuzjastycznie zareagowali na Pomnik Małego Powstańca, którego  poznali na zajęciach w szkole. W czasie spaceru zobaczyli również Pałac Prezydencki oraz gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Ostatnim punktem pobytu w Warszawie było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, jednego z największych w Europie centrów nauki, gdzie każdy mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy miał szansę zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń i wielu aspektów otaczającego nas świata.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć, kupili pamiątki i stali się bogatsi o nowe doświadczenia. Wieczorem w doskonałych humorach wróciliśmy do Natolina.


Znalezione obrazy dla zapytania dzień tabliczki mnożenia 2019

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja oraz jej główne motto „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji. Tego dnia uczniowie klas III przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas gier i zabaw, pracowali w grupach nad rozwiązaniem tabliczkowych zagadek i rebusów uczestnicząc w turnieju tabliczki mnożenia. Na przerwach znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie naszej szkoły, którzy tworzyli specjalne Komisje Egzaminacyjne. Byli zaopatrzeni w losy i przepytywali starszych kolegów. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele i pracownicy szkoły. 

Akcja sprawiła wiele radości uczniom oraz uświadomiła im, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

 


Dzień Chłopaka w Krainie Marzeń

Dnia 30 września 2019 r uczniowie klasy 1 a, 1 b i 2 b wybrali się do Krainy Marzeń w Radomiu. Celem wyprawy było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz integracja grupy. Wycieczka była zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka. Kraina Marzeń powitała dzieci wielkimi, kolorowymi zjeżdżalniami, basenami pełnymi barwnych piłeczek i długimi, tajemniczymi labiryntami. Dużą atrakcją były karuzele i tory przeszkód.

Wszyscy wspaniale się bawili. Żal było wracać do szkoły.

 


„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

 

„Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 

 

W ramach akcji Sprzątanie Świata – 2019 wykonaliśmy w naszej szkole szereg działań. Wszystkie miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest nieśmiecenie i zmniejszanie liczby odpadów.  Nasz dzień rozpoczęliśmy od pogadanek na temat „Jak dbać o naszą Ziemię”? Obejrzeliśmy filmy, dzięki którym wiemy jak ograniczać ilość wytwarzanych odpadów i dzięki którym będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. Uczyliśmy się o segregacji i recyklingu. Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których poznaliśmy zasady segregowania, sposoby ponownego wykorzystywania i odzyskiwania wszystkich produktów, opakowań i materiałów.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Śmieci mniej, Ziemi lżej!


Dzień Kropki

Od kilku lat 15-go września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, wykonaliśmy kropkowane prace plastyczne i ozdabialiśmy teren szkoły kredowymi kropkami!

To był wspaniały i niezapomniany dzień!