Aktualności 2019/2020

Witamy w zakładce SK SKO
rok szkolny 2019/2020

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolnych Kas Oszczędności  Banku PKO SA w 2013 roku.
Jest to program edukacji finansowej przeznaczony dla uczniów w wieku od 5 do 13 lat.

W serwisie SKO dziecko uczy się:

• Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania;
  • Korzystania z usług bankowości internetowej pod opieka dorosłych.
    Dla wszystkich członków dostępny jest internetowy serwis

Szkolnymi opiekunkami są:

Anna Suchowska, Agnieszka Chrzanowska
Współpraca: Paulina Szwarc – Szczepanik, Anna Kozik, Justyna Fliszkiewicz

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga:

Ciekawe spotkanie

W październiku  odwiedziła naszą szkołę Przedstawicielka PKO BP
z Radomia – Pani Beata Oparcik,  która przeprowadziła zajęcia z zakresu bankowości w klasach pierwszych i drugich.  Na zajęciach uczniowie poznawali pieniądze, dowiedzieli się – co to jest bank i skąd się biorą pieniądze, co to jest oszczędzanie i po co warto oszczędzać. Rozwiązywały też zagadki i rebusy – poprawne odpowiedzi były nagradzane kolorowymi gadżetami z logo SKO. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy upominek w postaci: ołówków, długopisów, zeszytów, naklejek i opasek odblaskowych.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz pogłębiły ich wiedzę z zakresu bankowości.

Dziękujemy za miłe spotkanie i interesujące zajęcia.

Październik Miesiącem Oszczędności

W październiku nadal skupiliśmy się na promowaniu SKO. Odbyły się pogadanki o oszczędzaniu pieniędzy i nie tylko. Pojawiły się nowe gazetki
i ulotki oraz kąciki „ciekawej książki” o przygodach Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki. Na zajęciach komputerowych uczniowie odwiedzali naszego bloga.

Kiermasz z okazji Dnia Chłopaka

W piątek 27 września i w poniedziałek 30 września 2019 r. aktyw SKO zorganizował kiermasz z okazji Dnia Chłopaka. Można na nim było kupić kolorowe balony, lizaki i piernikowe serduszka dla najsympatyczniejszego chłopaka w klasie.
Kiermasz był świetną okazją do promocji SKO.

Zarobione pieniądze zasilą szkolne konto SKO i będą przeznaczone na nagrody w konkursach SKO.

Akcja promocyjna

We wrześniu trwała akcja promocyjna SKO. Aktyw SKO zachęcał uczniów naszej szkoły  do zapisywania się do SKO i głosowania na nasz  szkolny blog SKO. Na korytarzach pojawiły się gazetki, plakaty promujące SKO i  ulotki. Dla rodziców zorganizowane zostały spotkania
z przedstawicielami banku.

Nasza Szkolna Kasa Oszczędności nagrodzona!!!!!!!!

W sierpniu zakończył się Ogólnopolski Konkurs „Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli”
Miło nam poinformować, że nasze SKO znalazło się wśród laureatów tego konkursu.
Zostaliśmy uhonorowani nagrodą
III stopnia
wygraliśmy 1000 zł!!!!

Gratulujemy!!!!
To już kolejna nagroda w tym konkursie.
Dziękujemy Komisji Konkursowej za docenienie naszych działań.

To jest nasza kronika, która zawiera nasze działania w roku szkolnym 2018/2019