Aktualności 2018/2019

Witamy w zakładce Oddziału Przedszkolnego

Szkolny konkurs  „Mój Przyjaciel Miś”

26.11.2018r.

Szkolny konkurs „Mój Przyjaciel Miś” został rozstrzygnięty.  Na konkurs dostarczono 44 prace plastyczne

( w tym 27 prac z oddziałów przedszkolnych)

Laureaci z oddziałów przedszkolnych:

I   miejsce    –  Melania Walczak kl. 0a

II  miejsce    – Nikola Gębska  kl. 0b

III miejsce    – Alan Nowocień  kl. 0a

Wyróżnienia:

Wiktor Kutera   kl. 0a, Hubert Sadowski   kl. 0a, Jennifer Piaseczny  kl. 0b, Zosia Dujko kl. 0b.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdrowe odżywianie

10.11.2018r.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zapoznały się z „Piramidą zdrowia”.                                                                  Uczestniczyły  też   w przygotowaniu  soku  marchewkowo-jabłkowego. Każde dziecko przyniosło przygotowane, umyte marchewki i jabłka.  Po prezentacji i omówieniu zasady działania sokowirówki wspólnie przyrządzono świeży sok               i  z apetytem przystąpiono do degustacji.

Wspólne przygotowanie soku dostarczyło dzieciom ciekawych  wrażeń                                                          i zachęciło do codziennego spożywania warzyw i owoców.

Dzień Oszczędności

31.10.2018r.

Dzieci obejrzały uroczysty apel  zachęcający wszystkich  do  oszczędzania.                                                   Podczas apelu ogłoszono wyniki  szkolnego konkursu   „Eko- portfelik z logo SKO”.

Z oddziałów przedszkolnych dyplom wyróżnienia oraz upominek  otrzymała                                            Andżelika Kołodziejczyk  z kl. 0b.

Pozostałe dzieci z kl. 0a i 0b,   które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy podziękowania.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wycieczka do Hula-Parku

01.10.2018r.

Z okazji Dnia Chłopaka  pojechaliśmy do Centrum zabaw HULA-PARK w Radomiu.

Na miejscu dzieci miały zapewnioną  świetną zabawę, szalone pomysły i  miłe niespodzianki.     Przez dwie godziny miały możliwość  korzystania z ogromnej przestrzeni do zabaw. Uczestniczyły w zajęciach twórczych,   z powierzonych materiałów samodzielnie przygotowały zakładki do książki.  Bawiły się na sali wyposażonej w trzypoziomową konstrukcję, armatki pneumatyczne, trampolinę, baseny   z kolorowymi kulkami, wolnostojące zestawy zabawowe   z mini zjeżdżalniami.  Do dyspozycji dzieci były także duże miękkie klocki z gąbki, piłki do skakania, samochodziki  oraz  pluszaki. Pobyt w Centrum zabaw dostarczył dzieciom wielu radosnych wrażeń.

Dzień Kropki.

14.09.2018r.

To był dzień pełen kropek!

Zaczęliśmy od obejrzenia bardzo pouczającego filmu zrealizowanego na podstawie książki The DOT. Historia dziewczynki o imieniu Vashti uświadomiła dzieciom, jak ważna jest wiara w swoje umiejętności i talenty.

Były też  zabawy integracyjne, a także  kreatywne prace plastyczne z kropkami w roli głównej.

Było kolorowo i radośnie.