Wycieczka Koła Dziennikarskiego do PR i TVP w Warszawie

Ten rok w Kole Dziennikarskim to przede wszystkim praca nad poznawaniem warsztatu dziennikarskiego. Kwietniowe zwieńczenie pracy – to wyczekiwana długo wizyta w TVP i Polskim Radiu w Warszawie.

Zaczęliśmy od wizyty w radiu, gdzie zapoznani zostaliśmy z historią Polskiego Radia oraz jego pracą w czasach nam współczesnych. Mieliśmy okazję obserwować realizacji audycji „na żywo” w studiach radiowej Jedynki, akurat rozmawiał z gościem na antenie i pozdrawiał nas poza nią pan Roman Czejarek. Byliśmy również w studio Dwójki i Czwórki i w studiu nagraniowym. Zobaczyliśmy na czym polega praca wydawcy audycji, prezentera i dźwiękowca. Przed nami otworzyły swoje podwoje archiwa Polskiego Radia, a także obserwowaliśmy pracę w nowoczesnym newsroomie/ musieliśmy być bardzo cicho!/ Odwiedziliśmy również redakcję Portalu polskieradio.pl.

Z ciekawostek – przed wejściem spotkaliśmy pana Michała Rusinka- pisarza, dziennikarza i przez szereg lat, aż do śmierci, sekretarza noblistki Wisławy Szymborskiej- który spieszył na nagranie…niestety nie zdążyliśmy poprosić o wspólną fotografię.

Następnie przyszedł czas, aby wyruszyć na słynną Woronicza 17 czyli do TVP, aby tam z kolei zobaczyć pracę dziennikarza telewizyjnego. Byliśmy w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, a także w muzeum, gdzie zobaczyliśmy m.in. jak wyglądały pierwsze kamery telewizyjne i pierwsze telewizory. Jednym ze studiów, które mogliśmy obejrzeć, było studio ,,Pytania na Śniadanie”. Nie mogliśmy się nadziwić, że jest ono takie ogromne, ale przede wszystkim, że my w nim jesteśmy.

Nie zabrakło też chwili relaksu – jak na prawdziwych dziennikarzy przystało, padło na wizytę w kręgielni. To była na

pewno bardzo ciekawa wycieczka, poszerzająca nasze horyzonty. I my wiemy, że to nie jest jeszcze koniec!

Wycieczka do Radia i TVP (02)