Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu 7 maja 2019r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Apel miał niezwykle uroczysty charakter, atmosfera skupienia i wzruszenie towarzyszyły widzom. A zawdzięczamy to uczniom klasy 4B i 5B, którzy pod okiem Pań Małgorzaty Rochowskiej, Anety Łazuk i Marii Kozery-Frąk, zabrali nas w podróż po kartach historii naszego kraju. Okazuje się, że bez słów, pieśni i wierszy można gestem oraz tańcem tak wiele przekazać. To była niezwykła lekcja historii i patriotyzmu, a nam widzom wlano w serca ogromną dumę… dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Pan Dyrektor- Leszek Pożyczka- podziękował również za oprawę muzyczną- Pani Małgorzacie Marglewskiej oraz za dekorację- Pani Małgorzacie Szpak. Na koniec pozostaliśmy jeszcze przez chwilę w temacie historycznym, gdyż Pan Dyrektor ogłosił sukces ucznia naszej szkoły- Piotra Kołacza (klasa 7A)- finalisty XXIV edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Jest to ogromny sukces ucznia naszej szkoły i jego opiekuna- Pani Marii Trzos.