Super chemia! – pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej

ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami

Dnia 20 marca 2019 roku uczniowie klasy 7a i 7b oraz 8a odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w praktycznych pokazach chemicznych.

Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego.

Podczas pokazów przeprowadzane są najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia, w których asystowali nasi uczniowie. Pokazy były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Wydziału Chemii: mgr Iwonę Rusinek, dr Annę Siatecką oraz dr Andrzeja Sienkiewicza.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Regionalne Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku jakim jest cebularz. Każdy z nas dowiedział się czegoś z historii Lublina, poznał legendę i przepis na cebularze.  W czasie pokazu nasi uczniowie na chwilę stali się piekarzami, przygotowali i upiekli wyśmienite lubelskie tradycyjne przysmaki, które mogliśmy degustować na zakończenie wizyty w tym przedziwnym miejscu.