14 marca 2019 Święto Liczby π

Już tradycją w naszej szkole są obchody Międzynarodowego Święta Liczby π. Każdego roku staramy się robić to w inny sposób. Dwa lata temu uczniowie klasy I Gim realizujący projekt „Równe szanse dla wszystkich” przeprowadzili lekcje otwarte dla każdej klasy. Rok temu obchodziliśmy Święto liczby π z Pierwszym Dniem Wiosny, co w połączeniu dało nam πerwszy Dzień Wiosny. W tym roku kierowaliśmy się powiedzeniem „przez żołądek do serca”, dlatego też uczniowie klasy 8 i 3 Gim pod okiem pani Kamili Rozwadowskiej i z pomocą pani Bożeny Seweryn zorganizowali Piknik, a właściwie πknik. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, wielu uczniów przygotowało pizzerinki, pizze, zakupiło pierniki, piccolo… wszystko po to by 14 marca 2019 r. kojarzył się uczniom naszej szkoły wyłącznie z liczbą π. Uczniowie najstarszych klas uwijali się jak w ukropie, by pozostali mogli zakupić wspomniane smakołyki. A cel był wyjątkowy- zebrane pieniądze w kwocie ponad tysiąca złotych zostaną tym razem przeznaczone na organizacją Balu 2019. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w każdej formie i życzymy wszystkiego niewymiernego 🙂 .