Uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

„Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona”

Tak brzmiało  główne hasło akademii zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele  naszej szkoły i zaproszeni gości  Pan Piotr Leśnowolski –  Wójt Gminy Jedlnia – Letnisko, Pan Jerzy Chrzanowski – Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej.

W montażu słowno – muzycznym uczniowie uczcili bohaterów walczących o wolną Polskę.  Nasza szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, która została zainicjowana przez Minister Edukacji Narodowej. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przekazał Samorządom Flagi Narodowe. Jedną z nich p. Piotr Leśnowolski – Wójt Gminy Jedlnia-Letnisko przekazał naszej szkole. Flagę wraz z przesłaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrał dyrektor szkoły p. Leszek Pożyczka.